بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 29, 1399

قلعه کوتول شاه در سیاهکل ، دژ باستانی پنهان شده در دل جنگل های سیاهکل

قلعه کوتول شاه گیلان یکی از ده­ها بنای تاریخی و باستانی است که به عنوان جاذبه ­های گردشگری گیلان شناخته می­شوند. این قلعه قدمتی معادل دوره تیموریان دارد و در روستایی به نام موشا واقع شده است. قلعه کوتول شاه در واقع دژی مستحکم روی یک تپه بلند است که بازدید از آن برای مسافران می­تواند تجربه­ای متفاوت باشد.

قلعه کوتول شاه کجاست-قلعه کوتول شاه در سیاهکل- قلعه کوتول شاه گیلان-درباره قلعه کوتول شاه (۲)

قلعه کوتول شاه در سیاهکل، دژ باستانی پنهان شده در دل جنگل­های سیاهکل

تا به حال در سفرهای خود به گیلان درباره قلعه کوتول شاه سیاهکل چیزی شنیده­اید؟ قلعه­های قدیمی یکی از جذاب­ترین و گاهی مرموزترین آثار تاریخی و باستانی هستند که معمولاً یکی از آن­ها در هر منطقه یافت می­شود. این قلعه نیز یکی از قلعه­های تاریخی و دیدنی در استان سرسبز گیلان است که در سال ۱۳۸۲ به ثبت ملی نیز رسید. قلعه کوتولشاه گیلان در دل جنگل­های سیاهکل پنهان شده است و در دوران حکومت تیموریان دژی قوی و مستحکم بوده است. به دلیل قرار گرفتن این قلعه روی یک بلندی ۳۰ متری، از بالای آن می­توان به مناطق بسیاری اشراف داشت و به نظر می­رسد کوتولشاه دقیقاً به همین منظور آن را بنا کرده است.

قلعه کوتول شاه کجاست-قلعه کوتول شاه در سیاهکل- قلعه کوتول شاه گیلان-درباره قلعه کوتول شاه (۲)

قلعه کوتول شاه کجاست ؟

همانطور که گفته شد این قلعه در منطقه سیاهکل و به طور دقیق­تر در مسیر لاهیجان-سیاهکل و در روستای موشا قرار دارد. اگر از طرف تهران به گیلان سفر می­کنید، مقصد اول خود را سیاهکل قرار دهید و پس از آن به سمت لاهیجان حرکت کنید. در مسیر خود ابتدا به یک سه راهی می­رسید که باید به سمت راست بپیچید. بعد از آن نیز به دوراهی برخورد می­کنید که باز هم باید مسیر سمت راستی را انتخاب کنید. به راه خود ادامه دهید و در نهایت به قلعه کوتول شاه در سیاهکل خواهید رسید که شاید در نگاه اول پیدا کردن آن در میان جنگل کار مشکلی باشد. اما با کمی دقت و حتی پرس­وجو آن را می­بینید.

بازدید از این قلعه می­تواند هیجان­انگیز و جذاب باشد به شرطی که دغدغه پیدا کردن محل اقامت مناسب و اجاره ویلا در شمال را نداشته باشید. می­توانید در این زمینه از ویلا رابط برای رزرو آنلاین ویلا کمک بگیرید و از انواع تور یک روزه گردشگری در مناطق گوناگون گیلان نیز استفاده کنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید