بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 8, 1399

قلعه کوتی کوه پس و گورستان حسنی محله، منطقه تاریخی و دیدنی در سیاهکل

قلعه کوتی کوه پس یکی از مناطق باستانی سیاهکل به شمار می­رود که اشیاء تاریخی بسیاری نیز در آن پیدا شده است. این منطقه در بالای روستای کوه پس و در نزدیکی دیلمان قرار دارد. بازدید از این منطقه برای افرادی که به مکان­های باستانی علاقه­مند هستند. گورستان حسنی محله نیز در همین حوالی است که آن نیز قدمتی طولانی دارد و در لیست آثار ملی گیلان قرار گرفته است.

قلعه کوتی کوه پس کجاست-روستای کوه پس-کوه پس دیلمان-کوه پس لاهیجان-قلعه کوتی۱

قلعه کوتی کوه پس و گورستان حسنی محله، منطقه تاریخی و دیدنی در سیاهکل

قلعه کوتی

قلعه کوتی کوه پس یکی از مناطق دیدنی و جذاب شهرستان سیاهکل است که حال و هوایی باستانی دارد. اگر از آن دسته افرادی باشید که برای سفر به خطه شمالی کشور معمولاً استان گیلان را انتخاب می­کنید، بدون شک گذرتان به سیاهکل و مناطق دیدنی آن افتاده است. اما این منطقه از جهاتی با بسیاری دیگر از جاذبه­های گردشگری این استان تفاوت دارد. در حوالی قلعه کوتی و روستای کوه پس لاهیجان، آثار و اشیاء قدیمی بسیاری یافت شده است که نشان از قدمت بسیار زیاد تپه­ها، قلعه و گورستان حسنی محله دارد. این گورستان نیز در نزدیکی همین ناحیه قرار گرفته و در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی رسیده است. گفته می­شود گورستان حسنی محله مربوط به سال­های ابتدای هزاره دوم هجری قمری و یا به عبارتی پایان هزاره اول است.

قلعه کوتی کوه پس کجاست-روستای کوه پس-کوه پس دیلمان-کوه پس لاهیجان-قلعه کوتی۱

منطقه قلعه کوتی کوه پس کجاست و چگونه می­توان به آن دسترسی داشت؟

این منطقه باستانی از شرق دیلمان ۶ کیلومتر و از بالای روستای کوه پس حدود ۷۰۰ متر فاصله دارد. البته اگر می­خواهید از قلعه کوتی و حسنی محله بازدید کنید باید از سیاهکل به سمت اسپیلی حرکت نمایید. هنگامی که به اسپیلی می­رسید لازم است جهت شرق را پیش گرفته و ۴ کیلومتر جلو بروید. در اینصورت به روستای کوه پس می­رسید. سپس از زمین­های کشاورزی عبور می­کنید و بعد از ۷۰۰ متر به منطقه­ مورد نظر می­رسید که محلی­ها به آن قلاکوتی های کوه پس نیز می­گویند. ویرانه­های گورستان و تپه­هایی که در این ناحیه به چشم می­خورند به گفته مورخان به عصر آهن برمی­گردند.

منطقه قلعه کوتی

برای بازدید از قلعه کوتی کوه پس دیلمان و سایر مناطق دیدنی سیاهکل لازم است ابتدا محل مناسبی برای اقامت خود در این حوالی پیدا کنید تا بتوانید با خیالی آسوده از تمام جاذبه­های این منطقه دیدن نمایید. به نظر می­رسد بهترین راه رزرو ویلا شمال از طریق سایت­های معتبر مانند ویلا رابط باشید. به کمک ویلا رابط می­توانید در کمترین زمان، ویلای دلخواه خود را پیدا کنید بدون اینکه لازم باشد ساعت­ها در محله­های مختلف سرگردان باشید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید