بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
خرداد 17, 1400

مجموعه فرهنگی سعدآباد ، گنجینه‌ای ارزشمند در ییلاق شمال تهران

یکی از مراکز دیدنی تهران، مجموعه فرهنگی سعدآباد است که در شمال تهران و در ییلاقی خوش آب و هوا واقع شده است. این مجموعه دارای ۱۸ کاخ تاریخی است که از دوران حکومت قاجار و پهلوی باقی مانده‌اند وئ مساحتی حدود ۱۱۰ هکتار دارد. مجموعه سعدآباد دو ورودی در خیابان‌های زعفرانیه و دربند دارد.

مجموعه فرهنگی سعدآباد، گنجینه‌ای ارزشمند در ییلاق شمال تهران

اگر قرار است سفری به پایتخت داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم بازدید از مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران را از دست ندهید. این مجموعه تنها یک مجموعه تاریخی نیست، بلکه سال‌ها هنر ایران را نیز نشان می‌دهد و در خوش آب و هواترین نقطه شهر ساخته شده است. کاخ سعدآباد تهران برای سال‌های زیاد، سکونت‌گاه ییلاقی شاهان قاجار و پهلوی بوده و مجموعه‌ای ارزشمند از تاریخ و فرهنگ ایران را در دل خود جای داده است.

مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران-کاخ سعدآباد تهران-کاخ سعدآباد کجاست-مجموعه سعدآباد چند کاخ دارد-قیمت بلیط مجموعه سعدآباد- مجموعه تاریخی سعدآباد

مجموعه سعدآباد چند کاخ دارد؟

در حقیقت مجموعه فرهنگی سعدآباد، مجموعه‌ای وسیع و ۱۱۰ هکتاری است که ۱۸ کاخ در آن وجود دارد. در حال حاضر درب بسیاری از این کاخ‌ها به عنوان موزه به روی بازدیدکنندگان باز است. برخی از این کاخ‌ها عبارتند از:

  • کاخ ملکه مادر (که در حال حاضر به عنوان ساختمان ریاست جمهوری از آن استفاده می‌شود)
  • کاخ احمد شاهی
  • کاخ موزه سفید (کاخ ملت)
  • کاخ سبز (کاخ رضاشاه پهلوی)
  • کاخ اختصاصی (در اختیار نهاد ریاست جمهوری)
  • کاخ ملکه توران امیرسلیمانی یا موزه چهره‌های ماندگار
  • و …

آدرس مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران

مجموعه فرهنگی سعدآباد تهران-کاخ سعدآباد تهران-کاخ سعدآباد کجاست-مجموعه سعدآباد چند کاخ دارد-قیمت بلیط مجموعه سعدآباد- مجموعه تاریخی سعدآباد

اگر می‌خواهید به طور دقیق بدانید کاخ سعدآباد کجاست، ابید بگوییم روی کوهپایه توچال و در شمال تهران، منطقه شمیرانات. این منطقه همیشه یکی از مناطق ییلاقی خوش آب و هوا و خوش منظره تهران بوده و به همین دلیل این مجموعه نیز در این منطقه بنا گشته است.

مجموعه تاریخی سعدآباد دو ورودی دارد، یکی در خیابان زعفرانیه و دیگری دربند. اگر قصد دارید با وسایل نقلیه عمومی خود را به مجموعه فرهنگی سعدآباد برسانید، پیشنهاد می‌کنیم ابتدا به سمت میدان دربند حرکت کنید و سپس از تاکسی‌ها کمک بگیرید. اما اگر اتومبیل شخصی رفت و آمد می‌کنید ورودی زعفرانیه برای شما مناسب‌تر است.

قیمت بلیط مجموعه سعدآباد

برای بازدید از این مجموعه ابتدا باید یک ورودی ۵۰۰۰ هزار تومانی بپردازید و سپس برای بازدید از هر یک از کاخ‌ها و موزه‌ها به طور جداگانه بلیط تهیه کنید که اغلب بین ۳ تا ۵ هزار تومان قیمت دارند.

با رزرو ویلا و هتل در تهران پیش از سفر می‌توانید با یک برنامه ریزی خوب از تمام مراکز گردشگری تهران از جمله مجموعه فرهنگی سعدآباد دیدن نمایید. وب سایت ویلا رابط یکی از وب سایت‌های معتبر در زمینه اجاره ویلا شمال، تهران و یا سایر نقاط ایران و برگزار کننده تور یک روزه گردشگری است که به شما برای داشتن اقامتی آسوده و مقرون به صرفه کمک خواهد کرد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید