بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 10, 1399

منطقه باستانی اسبه ریسه ماسال ، یادگار زندگی چند هزار ساله

منطقه باستانی اسبه ریسه یکی از مناطق گردشگری شهرستان ماسال است که به دلیل جاذبه­های زیاد خود، مورد توجه بسیاری از مسافران قرار می­گیرد. در این منطقه بقایای زندگی روستایی، معماری خانه­ها، ظروف بسیار قدیمی و … یافت شده است که بنابر گفته کارشناسان قدمت آن­ها به هزاره قبل از میلاد برمی­گردد. وجود رود پرآبی در نزدیکی این منطقه و صخره­های بلند، به جذابیت اسب ریسه ماسال افزوده است.

منطقه باستانی اسبه ریسه با غارها و صخره های بلند- منطقه باستانی اسب ریسه-مسیر اس سنگی اسبه ریسه ماسال- (۱)

 منطقه باستانی اسبه ریسه ماسال، یادگار زندگی چند هزار ساله

منطقه باستانی اسبه ریسه با غارها و صخره های بلند، یکی از مناطق بسیاری دیدنی ماسال به شمار می­رود. مطمئن باشید بازدید از روستای اسب ریسه تجربه­ای نو در سفر به گیلان برای شما به همراه خواهد داشت. به گفته کارشناسان قدمت تاریخی این منطقه به هزاره پیش از میلاد می­رسد. آثار و بقایایی از زندگی انسان در منطقه باستانی اسبه ریسه یافت شده است که همگی بی­نظیر هستند، مانند کوزه­های سفالی، لوازم مربوط به نساجی، بقایای فضاهای مسکونی و … همه این­ها باعث شده است این منطقه در سال ۱۳۸۶ به عنوان یک اثر ملی باستانی به ثبت اداره میراث فرهنگی و گردشگری برسد.

اسب ریسه

جاذبه­های این منطقه به همین جا ختم نمی­شود. می­توانید رودخانه­ای پرآب و خروشان را در نزدیکی منطقه باستانی اسبه ریسه بیابید که برای لذت بردن از طبیعت محلی فوق العاده است. همچنین دیواره سنگی اسبه ریسه ماسال ، موقعیت خوبی جهت صخره­نوردی برای علاقه­مندان به این رشته فراهم آورده است. به دلیل وجود این جاذبه­ها روستای اسب ریسه، روستایی پرطرفدار در میان گردشگران حرفه­ای به حساب می­آید.

منطقه باستانی اسبه ریسه با غارها و صخره های بلند- منطقه باستانی اسب ریسه-مسیر اس سنگی اسبه ریسه ماسال- (۳)

منطقه باستانی اسبه ریسه کجاست ؟

برای پیدا کردن مسیر اسب ریسه ماسال کافیست ابتدا روستای ماسوله خانی را پیدا کنید. برای رسیدن به این روستا از سمت هتل رامینه حرکت کرده و بعد از وارد جاده خاکی سمت چپ شوید تا به ماسوله خانی برسید. تنها ۳ کیلومتر بعد از این روستا به منطقه باستانی اسبه ریسه خواهید رسید. حال که می­دانید اسب ریسه ماسال کجاست تنها کافیست تصمیم بگیرید و راهی سفر به این منطقه دیدنی و بی­نظیر شوید. فقط به این نکته توجه داشته باشید که از قبل و به کمک سایت­های معتبر مانند ویلا رابط، محل اقامت دلخواه خود را رزرو کنید. در غیر اینصورت ممکن است برای اجاره ویلا در شمال و در حوالی منطقه باستانی اسبه ریسه با دردسر مواجه شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید