بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 25, 1399

منطقه تنیان فومن ، منطقه ای سبز در دل کوه های صومعه سرا

منطقه تنیان فومن یکی از مناطق ییلاقی صومعه سرای گیلان است که به دلیل قرارگیری در میان کوه­های سبز، هم آب و هوایی دلنشین دارد و هم منظره­ای سبز و بی­نظیر. روستای تنیان یکی از صدها روستای شمالی به شمار می­رود که با داشتن جاذبه ­های طبیعی بسیار، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. اگر می­خواهید منطقه­ای بکر و طبیعتی خارق­العاده را تماشا کنید، منطقه تنیان بهترین گزینه است.

منطقه تنیان صومعه سرا-منطقه تنیان کجاست-منطقه تنیان گیلان-تنیان فومن-روستای تنیان-روستای تنیان ماسال

منطقه تنیان فومن ، منطقه­ای سبز در دل کوه­های صومعه سرا

منطقه تنیان صومعه سرا یکی از مناطق ییلاقی دیدنی استان گیلان است که طبیعتی بی­نظیر و سرسبز دارد. این منطقه از سه سمت توسط کوه­های سبز شمال احاطه شده است و شاید به همین دلیل است که آب و هوایی معتدل و دلپذیر دارد. چند صد هکتار شالیزار و جنگل در کنار کوهستان­های زیبا، منطقه تنیان فومن را به یک منطقه جنگلی کوهپایه­ای تبدیل کرده است که بهترین گزینه برای گردش در طبیعت به شمار می­رود. علاوه بر این روستای تنیان ماسال جاذبه­های زیاد دیگری دارد که همگی دیدنی هستند از جمله استخری پرآب، رودخانه، غار خونابکش، دشت پلنگان و …. اهالی منطقه تنیان گیلان مانند بسیاری از دیگر روستاییان شمالی، به کشاورزی و دامداری اشتغال دارند. پس اگر دوست دارید یک منطقه جنگلی و روستای اصیل شمالی را ببینید، در سفر بعدی خود به گیلان حتماً برای یک تور یک روزه گردشگری در این منطقه برنامه­ریزی کنید.

منطقه تنیان کجاست ؟

منطقه تنیان صومعه سرا-منطقه تنیان کجاست-منطقه تنیان گیلان-تنیان فومن-روستای تنیان-روستای تنیان ماسال۲

احتمالاً تا این لحظه برای سفر به این ناحیه خوش آب و هوا و سرسبز بسیار مشتاق شده­اید. خوب است بدانید این منطقه از مرکز استان گیلان یعنی رشت، تنها ۴۰ کیلومتر فاصله دارد. برای بازدید از منطقه تنیان ابتدا باید راهی فومن و سپس شهرستان صومعه سرا شوید. پس از آن به سمت روستای آلیان و سپس بخش میرزا کوچک خان حرکت کنید. به این ترتیب تنیان زیبا را پیدا خواهید کرد.

اگر وارد فومن شوید، با جاذبه­های طبیعی بسیاری روبرو خواهید شد که منطقه تنیان تنها یکی از آن­هاست. پیشنهاد می­کنیم در سفر بعدی خود به استان زیبای گیلان، برای اجاره ویلا در شمال به سراغ سایت ویلا رابط بروید و ویلایی دلخواه در حوالی فومن رزرو نمایید. به این ترتیب می­توانید زمانی چند روزه را به بازدید از زیبایی­های این منطقه و خصوصاً منطقه تنیان صومعه سرا اختصاص دهید. مطمئن باشید این سفر یکی از لذت­بخش­ترین سفرهای شما خواهد شد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید