بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 19, 1399

منطقه شکار ممنوع چلچلی ، ناحیه بکر و حفاظت شده گلستان

منطقه شکار ممنوع چلچلی یکی از نواحی بسیار دیدنی در حوالی گرگان، منطقه شکار ممنوع چلچلی در جنوب شرق این شهر است که در مجاورت منطقه حفاظت شده جهان نما قرار دارد. منطقه چلچلی گرگان بیشتر از ۳۳۰۰۰ هکتار مساحت دارد و انواع گونه‌های جانوری در آن زندگی می‌کنند. همچنین وجود رودخانه‌ها چشمه‌ها به جذابیت و زیبایی این منطقه افزوده است.

منطقه حفاظت شده چلچلی -منطقه حفاظت شده چل چلی-منطقه چلچلی-منطقه چلچلی گرگان

منطقه شکار ممنوع چلچلی، ناحیه بکر و حفاظت شده گلستان

منطقه چلچلی گرگان

طبیعت سبز و بی‌نظیر گرگان، در جای‌جای خود دیدنی‌های‌ بسیار دارد و یکی از این دیدنی‌ها منطقه شکار ممنوع چلچلی است که با عنوان منطقه حفاظت شده چل چلی نیز شناخته می‌شود. اگر در سفر خود به استان گلستان تصمیم دارید، از مناطق بکر و کمتر شناخته شده دیدن کنید، منطقه چلچلی گرگان یک گزینه عالی برای شماست. این منطقه به این علت این که در نزدیکی کوهی به نام چلچلی واقع شده است به این نام خوانده می‌شود. منطقه شکار ممنوع چلچلی بیش از ۳۳ هزار هکتار مساحت دارد و گونه‌های ارزشمندی از انواع جانوران در آن زندگی می‌کنند، مانند گوزن قرمز، شوکا، کبک دری، قوچ، خرس، میش و … البته نباید پرندگان زیبایی را که منطقه حفاظت شده چلچلی را به عنوان زیستگاه خود انتخاب کرده‌اند فراموش کرد.

منطقه حفاظت شده چلچلی -منطقه حفاظت شده چل چلی-منطقه چلچلی-منطقه چلچلی گرگان۲

از آن‌جایی که دسترسی به این ناحیه از گرگان کمی دشوار است، هنوز کمتر از جاذبه‌های دیگر استان مورد توجه قرار گرفته و به همین دلیل یک منطقه دیدنی بکر محسوب می‌شود. همچنین در منطقه شکار ممنوع چلچلی رودخانه‌های کوچک و بزرگ پرآب، چشمه‌های زیبا، مراتع سرسبز و … دیده می‌شوند که آن را به منطقه‌ای رویایی و جذاب تبدیل کرده‌اند. اگر دفعه بعد گذرتان به گرگان و حوالی جنگل‌های هیرکانی افتاد، می‌توانید مسیر خود را ادامه دهید و به تماشای منطقه چلچلی بنشینید.

منطقه شکار ممنوع چلچلی کجاست؟

 این منطقه منحصر به فرد در بخش جنوب شرقی گرگان واقع شده است و از جهتی در مجاورت منطقه حفاظت شده جهان ‌نما قرار دارد. به این ترتیب طی یک تور یک روزه گردشگری در این ناحیه از استان گلستان می‌توانید از هر دو منطقه حفاظت شده دیدن کنید و از تماشای طبیعت بکر و بهشتی آن لذت ببرید. تنها مسئله‌ای که باید در نظر بگیرید، اجاره ویلا شمال است. زیرا ممکن است در این مناطق امکانات رفاهی مورد نظر خود را پیدا نکنید. اگر قبل از سفر به منطقه شکار ممنوع چلچلی به سایت ویلا رابط مراجعه کنید، می‌توانید بعد از بررسی تمام ویلاهای موجود در نزدیکی این منطقه، بهترین گزینه را رزرو کرده و بدون دردسر و نگرانی به دل جاده بزنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید