بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
اسفند 1, 1399

منطقه چنار رودخان شفت ، طبیعتی دست‌نخورده میان دره و کوهستان

منطقه چنار رودخان شفت ، چنار رودخان در واقع نام روستایی بسیار زیبا و بکر در دل شهرستان شفت است که روز به روز از تعداد ساکنین آن کم می‌شود اما طبیعت بی‌نظیری دارد. این منطقه در مجاورت کوهستان‌های سبز و دیدنی قرار گرفته است  وجود طبیعت دست‌نخورده، رودخانه پرآب و مزارع زیبا، آن را به یک مکان گردشگری متفاوت تبدیل کرده است.

منطقه چنار رودخان- چنار رودخان کجاست-چنار رودخان گیلان-چنار رودخان شفت-روستای چنار رودخان شهرستان شفت-روستای چنار رودخان در گیلان۱

منطقه چنار رودخان شفت، طبیعتی دست‌نخورده میان دره و کوهستان

چنار رودخان

منطقه چنار رودخان شفت یکی از مناطق بسیار زیبای گیلان با طبیعتی منحصر به فرد و دست‌نخورده است که هیچ مسافری نباید بازدید از آن را از دست بدهد. بسیاری از ما بارها و بارها به شهرهای شمالی کشور سفر کرده‌ایم. اما به جز تفریح در ساحل دریا و گردش در چند جنگل معروف، هیچ مکان جذاب دیگری را ندیده‌ایم. در صورتی که شهرها و روستاهای شمالی هر کدام طبیعتی خاص و بسیار زیبا دارند که بازدید از آن‌ها می‌تواند بسیار و متفاوت فرح‌بخش باشد، از جمله روستای چنار رودخان شهرستان شفت که کمتر کسی از طبیعت بکر آن بازدید کرده است.

این روستا امروزه جمعیت چندانی ندارد و مردم آن بیشتر به پرورش کرم ابریشم و همچنین دامپروری می‌پردازند. اما با این حال شکل و شمایل واقعی یکی روستای اصیل شمالی را حفظ کرده است. همچنین مسیر رسیدن به این منطقه به خودی خود بسیار دیدنی و بی‌نظیر است، به طوری که می‌توان از لحظه لحظه سفر به چنار رودخان با تمام وجود لذت برد. شهرستان شفت به دلیل موقعیت خاص خود، هم کوهستان‌های پوشیده از درخت و هم دره‌های سبز زیبا دارد. به همین دلیل روستاهای مختلف آن نیز همگی دارای طبیعتی خارق العاده هستند.

منطقه چنار رودخان- چنار رودخان کجاست-چنار رودخان گیلان-چنار رودخان شفت-روستای چنار رودخان شهرستان شفت-روستای چنار رودخان در گیلان۱

منطقه دیدنی چنار رودخان کجاست؟

چنار رودخان

همانطور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، این منطقه گردشگری زیبا در استان گیلان و شهرستان شفت واقع شده است. برای پیدا کردن آن باید ابتدا به سمت شفت و بخش احمد سرگوراب حرکت کنید. در جاده شفت بقعه آقا سید شریف را پشت سر می‌گذارید و در ادامه وارد یک جاده فرعی به سمت روستای کومسار بزرگ می‌شوید. اگر همین مسیر را ادامه دهید بعد از کمی پیچ و خم و رسیدن به جاده‌ای خاکی، به روستای چنار رودخان در گیلان می‌رسید. در جای جای این مسیر و در دل روستا، مناظر بسیار زیبایی از طبیعت، باغ‌های سرسبز، دره‌ها و کوه‌های دیدنی و رودخانه پرآب خواهید دید. البته به دلیل مسیرهای خاکی این روستا بهتر است در فصل‌های پاییز و زمستان که بارش زیاد است، به آن سفر نکنید.

تنها توجه داشته باشید که روستای چنار رودخان گیلان امکانات کمی دارد و برای اجاره ویلا شمال باید از قبل اقدام کرده باشید. می‌توانید وارد سایت ویلا رابط شوید و ویلای مناسبی در حوالی شفت رزرو نمایید تا به دردسر نیفتید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید