بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
خرداد 20, 1400

موزه فرش ایران با ۱۵۰ اثر اصیل چند صد ساله

موزه فرش ایران اگر قصد سفر به تهران را دارید، بازدید از موزه فرش ایران را نباید از دست بدهید. این موزه ۱۵۰ تخته فرش از قرن ۱۱ هجری قمری تا به اکنون را در دل خود جای داده است. فرش‌هایی از شهرهای مختلف ایران در این موزه گرد هم آمده‌اند. موزه فرش ایر ان در خیابان کارگر شمالی قرار دارد و از ۹ صبح تا ۷ بعد از ظهر باز است.

موزه فرش ایران در کدام شهر است-موزه فرش ایران کجاست-موزه فرش ایران در استان تهران-ورودی موزه فرش ایران-ساعات کاری موزه فرش ایران

موزه فرش ایر ان با ۱۵۰ اثر اصیل چند صد ساله

فکر می‌کنید چه تعداد از ایرانیان می‌دانند که موزه فرش ایران در کدام شهر است؟ شاید بسیاری از شما فرش را به نام شهرهایی مانند مشهد، کاشان یا تبریز بشناسید. ولی خوب است بدانید یکی از دیدنی‌ترین موزه‌های فرش ایران در استان تهران واقع شده است. این موزه که ارزشمندترین و قدیمی‌ترین فرش‌های ایرانی را در خود جای داده است، از سال ۱۳۵۶ تا به اکنون مکانی برای علاقه‌مندان به فرش و بازدیدکنندگان ایرانی و غیرایرانی به شمار می‌رود.

فرش‌هایی که در موزه فرش ایرا ن در استان تهران به نمایش گذاشته‌ شده‌اند، متعلق به قرن ۱۱ هجری به بعد هستند. شهرهای مختلف ایران مانند اصفهان، کرمان، تبریز، سنندج، مشهد، قم، کاشان، تهران و … همگی حداقل یک اثر دیدنی در این موزه به یادگار دارند. علاوه بر فرش‎‌های زیبا و اصیل، وسایلی که در بافت فرش مورد استفاده قرار می‌گرفته‌اند نیز در این موزه دیده می‌شوند. این موزه ۳۴۰۰ متر وسعت دارد و رد دو طبقه ساخته شده که طبق همکف به نمایش ۱۵۰ تخته فرش اختصاص دارد و طبقه دوم نمایشگاه فصلی است.

موزه فرش ایران در کدام شهر است-موزه فرش ایران کجاست-موزه فرش ایران در استان تهران-ورودی موزه فرش ایران-ساعات کاری موزه فرش ایران

موزه فرش ایران کجاست؟

این موزه در خیابان کارگر شمالی واقع شده است. برای بازدید از آن می‌توانید از خط چهار مترو استفاده کنید و فاصله ایستگاه میدان انقلاب تا تقاطع دکتر فاطمی در کارگر شمالی را، با تاکسی طی نمایید.البته با اتوبوس نیز می‌توانید خود را به ضلع جنوبی پارک لاله برسانید و سپس با تنها پنج دقیقه پیاده روی، موزه را پیدا کنید.

ساعات کاری موزه فر ش ایران از نه صبح تا هفت بعد از ظهر است. در این بازه می‌توانید برای بازدید از این موزه فاخر و زیبا که نمایی شبیه دار قالی دارد اقدام نمایید. حدود یک تا دو ساعت زمان برای تماشای موزه کافیست. خوب است بدانید بدون به کار بردن فلش می‌توانید از فرش‌ها عکاسی نمایید. هزینه ورودی موزه فرش ایران نیز برابر با ۵ هزار تومان است.

تهران بزرگ علاوه بر این موزه دیدنی، مکان‌های گردشگری دیگری نیز دارد که هر کدام به نحوی منحصر به فرد هستند. همین امروز تصمیم بگیرید و با رزرو محل اقامتی مناسب در ویلا رابط، برنامه سفر خود را قطعی کنید. اجاره ویلا در شمال و سایر شهرها، تور یک روزه گردشگری در مناطق مختلف، حراجی اجاره ویلا و … از جمله خدمات ارائه شده در سایت معتبر ویلا رابط است.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید