بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 11, 1399

میدان شهرداری رودسر، محل گردهمایی فرهنگ و تاریخ ایران

میدان شهرداری رودسر محل تجمع هشت بنای تاریخی مختلف است که همگی نمایانگر فرهنگ و تاریخ ایران هستند. مهم­ترین این بناها، ساختمان شهرداری رودسر است که به دستور رضا شاه در زمان پهلوی ساخته شده است و هنوز هم با وجود نمای گچ­بری زیبا و برج ساعت، زیبایی و وقار خود را حفظ کرده است.

عکس رودسر (میدان شهرداری رودسر گیلان-بنای شهرداری رودسر-ساختمان شهرداری رودسر ) (۳)

میدان شهرداری رودسر، محل گردهمایی فرهنگ و تاریخ ایران

در بسیاری از شهرها دیده می­شود که هنوز هم از ساختمان­های قدیمی و تاریخی به طور فعال استفاده می­شود که این خود باعث توجه بیشتر به آن بنا می­گردد. یکی از این ساختمان­ها بنای تاریخی شهرداری است که در میدان شهرداری رودسر واقع شده است. البته این بنا تنها بنای قدیمی موجود در این میدان نیست. گفته می­شود هشت ساختمان قدیمی و تاریخی در این میدان واقع شده­اند و بنای شهرداری رودسر تنها یکی از آن­ها به شمار می­رود که البته شاید بتوان گفت زیباترین و دیدنی­ترین آن­ها است.

عکس رودسر (میدان شهرداری رودسر گیلان-بنای شهرداری رودسر-ساختمان شهرداری رودسر ) (۲)

در سفر خود به رودسر، سری هم به بناهای تاریخی میدان شهرداری رودسر بزنید

همیشه لازم نیست برای بازدید از بناهای قدیمی به دنبال مکان­هایی خاص و دور از دسترس باشیم. اگر به گیلان و شهرستان رودسر سفر کنید، می­توانید به راحتی با هشت بنای قدیمی که همگی در یک محوطه قرار گرفته­اند آشنا شوید. ساختمان شهرداری رودسر که یکی از این هشت بنا به شمار می­رود در زمان رضا شاه پهلوی و توسط معماران ارمنی و آلمانی ساخته شده است و به واقع طراحی زیبا و چشم نوازی دارد. به جز این ساختمان، هفت بنای دیگر به عنوان ثبت احوال، پژوهشگاه معلم، نیروی انتظامی، بنیاد علوی، دادگستری، اداره دارایی و ثبت اسناد نیز در میدان شهرداری رودسر واقع شده­اند و همگی تابلویی از فرهنگ و تاریخ ایران و خصوصاً گیلان به شمار می­روند.

عکس رودسر (میدان شهرداری رودسر گیلان-بنای شهرداری رودسر-ساختمان شهرداری رودسر ) (۱)

از آن جایی که استان گیلان و خصوصاً شهرستان رودسر، مناطق سبز و دیدنی زیادی را در دل خود جای داده است، مقصد بسیاری از مسافرانی به شمار می­رود که قصد سفر به شمال کشور را دارند. اگر شما نیز تصمیم گرفته­اید به این استان سفر کنید به شما پیشنهاد می­کنیم حتماً سری هم به میدان شهرداری رودسر گیلان بزنید و از زیبایی­های بناهای موجود در این میدان، خصوصاً ساختمان شهرداری رودسر دیدن نمایید. نمای گچ­بری زیبا و منحصر به فرد که با نقوش اسلیمی در هم آمیخته­اند، به همراه برج ساعت، همگی این بنا را دیدنی و جذاب کرده­اند. البته به یاد داشته باشید که پیش از سفر از طریق ویلا رابط، محل اسکان مورد نظر خود را بیابید تا با رسیدن به گیلان، با مشکل اقامت و اجاره ویلا در شمال روبرو نشوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید