بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 15, 1401

ویزای تحصیلی کودکان در کانادا

این روزها سن مهاجرت پایین آمده و نه‌تنها دانشجویان بلکه دانش‌آموزان هم قصد مهاجرت تحصیلی دارند. اگر پدر و مادر هستید و دغدغه آینده مطمئن فرزندتان را دارید کانادا مقصد کم‌نظیری است. در این مقاله آنچه درباره ویزای تحصیلی کودکان در کانادا، انواع مدارس و شرایط پذیرش آن‌ها باید بدانید را بررسی می‌کنیم.

ویزای تحصیلی کودک

ویزای تحصیلی کانادا ترکیبی از ویزای بازدیدکننده و مجوز تحصیل است. ویزا اجازه می‌دهد در یکی از موسسات آموزشی منتخب کانادا (Designated Learning Institutions) تحصیل کنید. موسسات DLI مراکز معتبری هستند که از سوی دولت کانادا مجوز پذیرش دانش‌آموزان و دانشجویان بین المللی را دارند. فهرستی این مراکز را می‌توانید در وبسایت دولت کانادا ببینید، یا از مشاوران باتجربه مهاجرت تحصیلی راهنمایی بگیرید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی کودکان در کانادا چیست؟

طبق قانون افراد زیر ۱۸ سال، برای مجوز تحصیل، نیاز به پاسپورت مجزا دارند؛ حتی اگر مشخصات‌شان در پاسپورت والدین تایید شده‌باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی دانش‌آموزان در کانادا بستگی به این دارد که کودک با یا بدون والدینش به این کشور سفر کند. افراد زیر ۱۷ سال، بدون والدین، نیاز به یک قیم قانونی در کانادا دارند. به این شخص custodian گفته می‌شود و مسئولیت مراقبت از کودک را، در استان محل تحصیلش، برعهده دارد. باتوجه به نظر افسر اداره مهاجرت ممکن است برای افراد بین ۱۷ سالگی تا سن بلوغ هم نیاز به سرپرست باشد.

در روش اقامت Homestay کودکان بدون والدین و سرپرست قانونی در کانادا باید همراه با خانواده‌ای کانادایی معتمد زندگی کنند. تحصیل در مدارس شبانه‌روزی گزینه دیگر این کودکان است.

مدارک ویزای دانش‌آموزی کانادا

کودکی که به‌تنهایی به کانادا می‌رود باید مدارکی همراه داشته باشد:

 • کپی گواهی تولد و اجازه‌نامه محضری امضاشده والدین یا قیم قانونی، به زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • نامه‌ای شامل نام، آدرس و شماره تلفن والدین و سرپرست او در کانادا

کودک با پدر یا مادر:

 • کپی شناسنامه و نامه امضاشده از سوی والدی که با او سفر نمی‌کند؛ شامل آدرس و شماره تلفن والد غیر همراه
 • کپی گذرنامه یا کارت ملی والدی که همراه او در این سفر نیست

اگر والدین کودک از هم طلاق گرفته باشند و حضانت با یکی از آن‌ها باشد:

 • کپی مدارک قانونی حضانت فرزند برای پدر یا مادر همراه کودک
 • بهتر است مجوز از والد دیگر را به پرونده اضافه کنید

در صورت فوت یکی از والدین کپی گواهی فوت باید در پرونده کودک باشد.

به‌علاوه گواهی سلامت و آزمایش‌های پزشکی کودک و گواهی تمکن مالی والدین هم هست. تمکن مالی یکی از شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا است. یعنی فرد برای اثبات تمکن مالی و اخذ ویزای تحصیلی باید علاوه بر پرداخت هزینه‌های پذیرش و شهریه مدرسه، کالج یا دانشگاه، هزینه یک سال زندگی در کانادا را در حسابش داشته باشد. برای دانش‌آموز گواهی تمکن مالی والدین نشان‌دهنده توانایی آن‌ها در تامین هزینه‌های زندگی و تحصیل کودکشان است.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش در مدارس کانادایی

 • مدارک شناسایی و گواهی تولد کودک
 • اسکن رنگی از پاسپورت مستقل کودک دارای اعتبار
 • تکمیل فرم‌های پذیرش
 • ترجمه کارنامه تحصیلی سه سال گذشته دانش‌آموز با فرمت pdf
 • آدرس، شماره تماس و کد پستی والدین دانش آموز و سرپرست او در کانادا
 • عکس ۳.۵ در ۴.۵ (با فرمت pdf یا jpeg)
 • پرداخت هزینه پذیرش مدرسه (و هزینه خوابگاه برای مدارس شبانه‌روزی)

میانگین شهریه مدارس کانادا

برای درک بهتر هزینه تحصیل در کانادا از ابتدایی تا دبیرستان و کالج توضیحات زیر می‌تواند مفید باشد.

هزینه تحصیل مدرسه ابتدایی

معمولا مدارس عمومی ابتدایی برای شهروندان کانادایی و افراد دارای اقامت موقت کانادا رایگان است. پیش از ثبت نام با مدرسه درباره هزینه تحصیل دانش‌آموزان بین المللی مشورت کنید.

هزینه دوره متوسطه

هزینه دبیرستان در کانادا برای شهروندان کشور رایگان است. اما در برخی دانش‌آموز بین المللی باید شهریه بپردازد. میزان شهریه دبیرستان حدود ۸ تا ۱۴ هزار دلار کانادا است.

هزینه کالج یا مدرسه حرفه‌ای کانادا

کالج‌ها از نظر نوع برنامه، مدت دوره و محل متفاوت هستند. عموما شهریه کالج از دانشگاه کمتر است و برنامه‌ها ترکیبی از دروس تئوری و مهارت‌های حرفه‌ای شغلی هستند. بنابراین دانش‌آموزان می‌توانند حین تحصیل موفق به کسب درآمد شوند. کالج‌های کانادا سراسر کشور، از جمله شهرهای کوچک، یافت می‌شوند. درنتیجه هزینه زندگی هم کمتر از شهرهای بزرگ خواهد بود.

شهریه کالج بین ۲ تا ۱۸ هزار دلار کانادا در سال متغیر است. هزینه‌های زندگی برای دانشجویان هم به‌طور متوسط حدود ۱۲ هزار دلار کانادا می‌شود.

در مجموع میانگین شهریه مدارس کانادا حدود ۱۵ هزار دلار برای مدرسه دولتی، ۸ تا ۱۴ هزار دلار برای مدرسه خصوصی و شهریه مدارس شبانه‌روزی کانادا حدود ۲۵ هزار دلار است.

انواع مدارس کانادا

پیدا کردن مدرسه بین‌المللی مناسب برای خانواده‌های مهاجر دغدغه بزرگی است. اما دانش‌آموزان مهاجر انتخاب‌های متفاوتی دارند؛ مدارس دولتی، خصوصی و شبانه‌روزی.

مدرسه دولتی

دانش‌آموزان کانادا از دوره مهد کودک تا کلاس دوازدهم درس می‌خوانند. تحصیل دوره ابتدایی و متوسطه در کانادا برای شهروندان رایگان است؛ اما ممکن است برای مهاجران نیاز به پرداخت هزینه باشد.

هر استان کانادا سیستم آموزشی خاصی دارد و برای ثبت نام در هریک از استان‌ها باید مقررات آن را مطالعه کنید. مدارس دولتی کانادایی توسط هیئت مدیره اداره می‌شوند. بیشتر مدارس ابتدایی و متوسطه دانش‌آموز بین المللی می‌پذیرند. البته مدرسه‌ای بیشتر توصیه می‌شود که بر پذیرش دانش‌آموزان بین المللی متمرکز باشد.

مدرسه خصوصی

مدارس خصوصی کانادایی معمولا نسبت به مدارس بریتانیایی و امریکایی ارزان‌تر هستند. بیشترشان به فناوری‌های روز مجهز شده‌اند و فرصت بی‌نظیری برای تجربه و فعالیت‌های خلاقانه و ورزشی دارند. مدرسه خصوصی کانادا معمولا مستقل‌تر و دانش‌آموزمحور است؛ و مجموعه‌ای از برنامه‌ها، مانند آموزش دوزبانه ارائه می‌دهند.

بهترین مدارس کانادا برای تحصیل

بعد از انتخاب مدرسه در کانادا باید گزینه‌های موجود استان مورد نظرتان را بررسی کنید. لیست زیر شامل تعدادی از مدارس مشهور کانادایی است:

 • کالج Pickering
 • مدرسه کالج لیکفیلد (Lakefield College School)
 • برونته کالج (Bronte College)
 • سنت آلبرت (St. Albert, Alta)
 • برلینگتون (Burlington, Ont)
 • کلگری (Calgary, Alta)
 • اوک ویل (Oakville, Ont)
 • اتاوا (Ottawa, Ont)
 • Ridley College
 • Merrick Preparatory School
 • Bishop’s College School
 • Trinity College School
 • مدارس دخترانه Trafalgar Castle School و Branksome Hall

اقامت از طریق تحصیل کودکان در کانادا ممکن است؟

یکی از پرسش‌های متداول اقامت والدین از طریق تحصیل فرزند در کانادا است. والدین دانش‌آموز زیر ۱۸ سال می‌توانند به‌عنوان همراه با ویزای توریستی کانادا (Temporary Resident Visa) دست کم شش ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

مدت زمان ویزای همراه برای والدین بستگی به مدت تحصیل کودک دارد. مهم است بدانید والدین با این ویزا نمی‌توانند در کانادا تحصیل و کار کنند. همچنین تبدیل ویزای تحصیلی کودکان به اقامت دائم کانادا نیازمند شرایطی است. مشاوران مهاجرتی کن اپلای می‌توانند با بررسی مدارک و شرایط شما و فرزندتان بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا را پیشنهاد دهند.

آینده درخشان برای دانش‌آموزان در کانادا

سطح کیفی بالای موسسات آموزشی کانادا مردم کشورهای مختلف دنیا را به خود جذب کرده. هزینه تحصیل و زندگی در این کشور نسبتا مقرون‌به‌صرفه است و فرصت‌های شغلی کم‌نظیری در آن پیدا می‌شود. کودکانی که از طریق والدین‌شان اقامت گرفته‌اند امکان تحصیل رایگان دارند و دانش‌‌آموزانی که به قصد تحصیل سفر کرده‌اند می‌توانند در انواع مدارس کانادا درس بخوانند. امکان تمدید ویزای تحصیلی و همراهی والدین با کودک در این سفر مزیت دیگری است.

مشاوران و کارشناسان وبسایت کن اپلای آمادگی دارند تمام سوالات شما را درباره تحصیل در کانادا در کن اپلای پاسخ دهند. برای شروع می‌توانید به وبسایت ما سری بزنید و فرم رزرو وقت مشاوره رایگان را تکمیل کنید.

دسته بندی: رپورتاژ آگهی
اشتراک گذاری

پاسخ دهید