بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
مرداد 17, 1399

ویلا

ویلا Villa یا Villas واژه ای فرانسوی که به ساختمانی گفته می شود که از چهار طرف به بیرون نما داشته باشد، ویلاهامعمولاً در خارج از شهر و در ییلاقات ساخته می شود، اگر به دنبال اجاره ویلا با بهترین قیمت و لوکس ترین ویلاهای اجاره ای هستید در سایت ویلارابط بهترین ویلاها را رزرو و اجاره کنید . ویلانشینی از گذشته مربوط به طبقه خاصی از مردم بوده و از زمان روم باستان طبقه اشراف برای خود ویلاهایی احداث می کردند. در ایران نیز ساخت ویلا معمولاً به ساختمان هایی گفته می شود که دارای سقف شیبدار باشند و به صورت یک طبقه یا دوطبقه ساخته شده باشد امروزه ویلاها کاربردهای متفاوتی پیدا کرده است ، ویلاها هر کدام سبک های معماری خاصی را به همراه دارد، در تعریف لغت نامه معین تعریف این واژه اینگونه آمده است : خانه ییلاقی ، خانه ای که معمولاً دارای باغ و باغچه باشد.

سبک های طراحی ویلا

ویلاها بر اساس طراحی ، مصالح و شکل دسته بندی می شوند سبک های طراحی ویلا به دو دسته بندی کلی، سبک ساختاری و سبک معماری تقسیم می شود.

سبک ساختاری طراحی ویلا

  • سبک همکف
  • ویلای نیم پیلوت
  • ویلای دوبلکس
  • ویلای تریبلکس

ویلای همکف

ویلای همکف یا به انگلیسی ویلای فلت به ویلایی گفته می شود که از سطح زمین ارتفاعی نداشته باشد و با چند پله وارد ساختمان بشوید. ویلاهای فلت تنها در یک طبقه قرار دارند.

ویلای نیم پیلوت

دلیل طراحی یک ویلا به صورت نیم پیلوت جهت استفاده از فضای بیشتر در سازه است، در نیم پیلوت با ایجاد ارتفاع در یک بخش از ساختمان نیم طبقه ای طراحی می گردد، نمای ویلاهای نیم پیلوت بسیار زیبا و دست طراح در ایجاد فضاهای بهینه و کاربردی بیشتر می باشد.

ویلای دوبلکس

یکی از رایج ترین سبک های ساخت ویلا، که تقریباً کمتر کسی در ایران با این نوع طراحی ویلا آشنا نباشد ، در طراحی ویلای دوبلکس دو بخش متفاوت از سازه به واسطه یک پله به یکدیگر مرتبط می باشند.در طبقه اول معمولاً اگر طراح از طراحی معمول استفاده کند ، سالن پذیرایی ، حال و آشپزخانه و در طبقه دوم اتاق خواب ها و سرویس بهداشتی را لحاظ می کند.

ویلای تریبلکس

ویلاهای تریبلکس به ویلاهایی اطلاق می شود که در سه طبقه یا بیشتر طراحی شوند، طبقات به واسطه پله با یکدیگر مرتبط هستند یا برای سهولت از آسانسور در ویلاهای لوکس و مدرن استفاده می شود ، کاربرد اصلی ویلای تریبلکس در زمانی که علاقمند به داشتن ویلا با متراژ بالا ، یا زمینی که مساحت کمی دارد و یا علاقمند به استفاده از منظره می باشید کاربرد دارد.

ویلا معماری ویلا سبک معماری ویلا طراحی ویلا کاربرد ویلا اجاره ویلا ساخت ویلا (۲)

انواع ویلا بر اساس سبک معماری

  • ویلای کلاسیک
  • ویلای مدرن
  • ویلای معاصر
  • ویلای مینیمال
  • ویلای ییلاقی

ویلا با طراحی کلاسیک

طراحی ویلای کلاسیک یا سنتی معمولاً در مناطقی کاربرد دارد که گرایش اصلی مردم براساس موقعیت جغرافیایی ، فرهنگ و شرایط خاص آب و هوایی کاربرد دارد، در طراحی سبک معماری کلاسیک مصالح کاربرد بسیار مهمی را ایفا می کنند، در این سبک طراحی ویلا از مصالحی همچون آجر ، سفال ، چوب ، انواع سنگ : تراورتن ، گرانیت یا غیره استفاده می شود. انواع سبک‌های معماری مدیترانه‌ای، اسپانیایی، ایتالیایی، رومی و ویکتوریایی از جمله معماری کلاسیک هستند.

ویلا معماری ویلا سبک معماری ویلا طراحی ویلا کاربرد ویلا اجاره ویلا ساخت ویلا (۲)

ویلا با طراحی مدرن

در چند سال اخیر در ایران، سبک جدیدی از طراحی ویلا به نام طراحی مدرن شکل گرفته است ، طراحی این ویلاها بروز و نشات گرفته از طراحی اروپایی می باشد ، دلیل رشد اصلی و گرایش این نوع سبک طراحی قشر جوان و استفاده از المان های جدید در طراحی می باشد. در طراحی این ویلا ها از ترکیب زیادی از مصالح چوب ، سنگ و مواد مصنوعی استفاده می شود.

ویلا با طراحی و معماری معاصر

در این طراحی از پنجره ها و درب های بزرگ با ترکیب آهن و بتن استفاده می شود ، طراحی این ویلاهای به دلیل سبک نامتقارن آن قابل تشخیص است در غیر اینصورت تفاوت چندانی با سبک طراحی مدرن ندارد. استفاده از منبع طبیعی نور بیشتر از انتخاب سبک این طراحی می باشد.

کاربردهای ویلا

ویلاها پس از ساخته شدن کاربردهای متفاوتی به پیدا کرده است ، برخی ویلاهای را برای ساخت و ساز و به نیت تجاری می سازند ، برخی برای اوقات بیکاری و استراحت و برخی دیگر برای استفاده از کاربردهای توریستی و اجاره ویلا به صورت کوتاه مدت و شبانه را انتخاب کرده اند.

ویلا معماری ویلا سبک معماری ویلا طراحی ویلا کاربرد ویلا اجاره ویلا ساخت ویلا (۲)
چند نوع ویلا وجود دارد؟

دو نوع ویلا وجود دارد: یکی که از همه طرف باز است.
دوم که به یک طرف یا هر دو وصل می شوند.

سبک های اصلی معماری چیست؟

سبک های معماری اساسی که همه باید بدانند استعماری معماری آمریکا از دهه ۱۶۰۰ آغاز شد و ما هنوز هم شیوه های پرتلاطم را مانند خانه های اصلی استعمارگران امروزی می بینیم.نئوکلاسیک همچنین از دوران اولیه تاریخ آمریکا ، طرح های نئوکلاسیک به ستون ها و قاب های یونانی باز می گردند. …
ویکتوریا . در مرتع پرورش احشام. ییلاقی . امروزی

خانه به سبک ویلا چیست؟

ویلا یک سازه بزرگ و جدا از هم است که دارای زمین های بزرگ در اطراف آن است. بسیار لوکس است و ممکن است دارای امکاناتی نظیر استخر ، اصطبل و باغ باشد. یک ویلا به طور کلی در خانه یک خانواده مجرد است ، بر خلاف کاندوها و خانه های شهری که برای خانه های چند خانواده طراحی شده اند.

معماری ویلا چیست؟

ویلا نوعی خانه است که در اصل یک خانه باستانی طبقه بالا رومی باستان بود. از زمان ریشه در ویلا رومی ، ایده و عملکرد یک ویلا به طرز چشمگیری تکامل یافته است. سپس آنها به تدریج در قرون وسطا دوباره به خانه های زیبا و مملو از طبقه بالا تبدیل شدند.

دسته بندی: خدمات ویلا رابط
اشتراک گذاری

پاسخ دهید