بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 17, 1399

پل آجری پونل رضوانشهر ، یکی از قدیمی ترین پل های تاریخی استان گیلان

پل آجری پونل رضوانشهر یک پل تاریخی و قدیمی مربوط به دوره صفوی است که روی رودخانه شفارود و در ۴ کیلومتری رضوانشهر واقع شده است. این پل یکی از ابنیه تاریخی استان گیلان است که شاید کمتر کسی نام آن را شنیده باشد در حالی که می­تواند برای علاقه­مندان به تاریخ و فرهنگ، مکان دیدنی و جذابی به شمار رود.

پل آجری رضوانشهر-پل پونل-پل خشتی پونل-پل قدیمی پونل-پل تاریخی پونل پل آجری پونل (۲)

پل آجری پونل رضوانشهر، یکی از قدیمی­ترین پل­های تاریخی استان گیلان

رضوانشهر یک از شهرهای پرجاذبه استان گیلان به شمار می­رود که دارای آثار دیدنی و جاذبه­های طبیعی بسیاری است. هر ساله مسافران زیادی، با سفر به گیلان، طی یک تور یک روزه گردشگری، سری نیز به رضوانشهر و مناطق و بناهای تاریخی آن می­زنند. یکی از این بناها، پل آجری پونل نام دارد که در ۴ کیلومتری جاده رضوانشهر-تالش قرار دارد. به گفته مورخان و متخصصان این پل آجری رضوانشهر، در دوران صفوی ساخته و در دوره قاجار نیز مرمت و بازسازی شده است. اگر از آن دسته از افرادی هستید که به بناهای قدیمی علاقه دارید، دیدن پل قدیمی پونل برای شما خالی از لطف نخواهد بود.

پل آجری رضوانشهر-پل پونل-پل خشتی پونل-پل قدیمی پونل-پل تاریخی پونل پل آجری پونل (۱)

پل تاریخی پونل در کنار طبیعت زیبای رضوانشهر

رضوانشهر دارای طبیعت زیبا وبی­نظیری است که گردش در آن می­تواند برای مسافران لذت بخش باشد. متأسفانه بیشتر افرادی که به این منطقه یا سایر شهرهای شمالی سفر می­کنند، تنها به دنبال جنگل­ها و مراتع سبز و سواحل زیبای دریا هستند، در صورتی که استان­های شمالی نیز مانند سایر استان­های کشور ابنیه تاریخی بسیاری دارند که مهجور مانده­اند. پل آجری پونل یکی از این ده­ها بنای تاریخی مهجور مانده است که کمتر کسی سراغ آن را می­گیرد در حالی که پیشینه­ای طولانی دارد. این پل به طول ۳۰ متر و روی رودخانه شفارود واقع شده است و یک دهانه بزرگ با عرض تقریبی ۳۰ متر دارد. در سمت چپ پل پونل و در مجاورت رودخانه یک بقعه قدیمی به نام بقعه شیخ خاصه جان نیز واقع شده است.

خوب است بار دیگر که قصد سفر به مناطق شمالی کشور و علی الخصوص استان گیلان را داشتید، سری نیز به رضوانشهر و پل آجری پونل بزنید. البته قبل از هر اقدام به فکر محل اسکان خود باشید، زیرا با وجود جمعیت بسیاری که هر ساله به سمت شمال کشور سرازیر می­شوند، معمولاً اجاره ویلا در شمال، آن هم در روزهای شلوغ کار دشواری است. می­توانید به کمک سایت ویلا رابط، به راحتی ویلاها و سوئیت­های موجود در استان­های مختلف شمالی را مورد بررسی قرار داده و خود را از دردسر پیدا کردن ویلا نجات دهید. حتی می­توانید از حراجی اجاره ویلا در این سایت نیز استفاده کنید و هزینه کمتری بابت اجاره ویلا پرداخت نمایید. به این ترتیب می­توانید با رسیدن به مقصد، با خیالی آسوده و بعد از کمی استراحت، به سمت پل خشتی پونل در رضوانشهر حرکت کنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید