بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 17, 1399

پل خشتی لنگرود گیلان ، یادگار صفویان روی رودخانه لنگرود

پل خشتی لنگرود یکی از چندین پل تاریخی در استان گیلان است که از دوران حکومت صفوی ۳۷ متر طول دارد و چندین بار مرمت شده است. امروزه همه شهرستان لنگرود را به این پل خشتی زیبا می­شناسند. این پل روی رودخانه لنگرود و میان دو محله قدیمی به نام­های راه پشته و فشکالی محله قرار دارد.

پل خشتی لنگرود کجاست - پل خشتی شهرستان لنگرود-تاریخچه پل خشتی لنگرود- پل خشتی لنگرود گیلان-عکس پل خشتی لنگرود (۱)

پل خشتی لنگرود گیلان، یادگار صفویان روی رودخانه لنگرود

پل خشتی لنگرود

می­توان گفت بسیاری از ایرانیان لنگرود را به پل معروف آن می­شناسند. پل خشتی لنگرود یکی از مشهورترین پل­های قدیمی گیلان است که نقطه عطف گردشگری شهرستان لنگرود به شمار می­آید. این پل تاریخی روی رودخانه لنگرود واقع شده و از جنس ساروج و آجر است. کارشناسان به طور دقیق درباره تاریخچه پل خشتی لنگرود چیزی نمی­دانند اما می­توان آن را مربوط به دوران صفوی دانست. البته بعداً این پل چندین بار بازسازی شد و آنچه امروز به عنوان پل خشتی شهرستان لنگرود می­بینید، حاصل چهار بار مرمت پل اولیه است.

پل خشتی لنگرود کجاست - پل خشتی شهرستان لنگرود-تاریخچه پل خشتی لنگرود- پل خشتی لنگرود گیلان-عکس پل خشتی لنگرود (۳)

این پل خشتی جذاب عرضی معادل با چهار و نیم متر و طول حدودی ۳۷ متر دارد. دهانه­های بزرگ این پل مانند بسیاری از دیگر پل­های خشتی گیلان، عامل زیبایی و جذابیت آن هستند. خصوصاً اگر در شب به تماشای این بنا بنشینید، از انعکاس عکس پل خشتی لنگرود و دهانه­های آن در آب رودخانه بسیار لذت خواهید برد. جالب است بدانید گیلک­ها این پل را، خشته پورد و خشته پل نیز می­نامند.

پل خشتی لنگرود کجاست - پل خشتی شهرستان لنگرود-تاریخچه پل خشتی لنگرود- پل خشتی لنگرود گیلان-عکس پل خشتی لنگرود (۲)

پل خشتی لنگرود کجاست ؟

پل خشتی لنگرود کجاست

شهر لنگرود یکی از زیباترین و دیدنی­ترین شهرستان­های استان گیلان است که بازدید از پل خشتی معروف آن می­تواند برای شما بسیار جذاب و لذت­بخش باشد. همانطور که گفتیم این پل روی رودخانه لنگرود واقع است. پس برای پیدا کردن آن باید ابتدا رودخانه را بیابید که در شهر کوچکی مانند لنگرود کار سختی نیست. همچنین می­توانید درباره محله­های راه پشته و فشکالی محله از اهالی شهر سؤال کنید. زیرا پل خشتی لنگرود گیلان، در واقع پلی است میان این دو محله قدیمی لنگرود.

پل خشتی لنگرود کجاست - پل خشتی شهرستان لنگرود-تاریخچه پل خشتی لنگرود- پل خشتی لنگرود گیلان-عکس پل خشتی لنگرود (۲)

قبل از این که برای دیدن این پل راهی لنگرود شوید، ابتدا سری به سایت ویلا رابط بزنید. اگر بتوانید ویلا شمال مورد نظر خود را پیش از سفر و در این سایت رزرو کنید، با رسیدن به لنگرود هیچ نگرانی بابت اقامت خود نخواهید داشت. حتی می­توانید برای صرفه­جویی در هزینه­ها، یکی از ویلاهای طرح حراجی اجاره ویلا در سایت را انتخاب کنید. در این صورت با خیالی آسوده از تمام جاذبه­های این شهر زیبا خصوصاَ پل خشتی لنگرود دیدن خواهید کرد.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید