بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 21, 1399

پل خشتی لوشان رودبار از جاذبه های گردشگری در استان گیلان

پل خشتی لوشان رودبار که مربوط به دوره قاجار است جزء آثار ملی ایران ثبت شده است. پل خشتی رودبار در جنوبی ترین قسمت استان گیلان قرار دارد و از طرفی دیگر به استان قزوین نیز نزدیک می باشد. این پل خشتی بر روی رودخانه شاهرود که یکی از شاخه های سفیدرود محسوب می شود، احداث گردیده است.

پل خشتی لوشان رودبار از جاذبه های گردشگری در استان گیلان

پل خشتی لوشان رودبار که مربوط به دوره قاجار است جزء آثار ملی ایران ثبت شده است. پل خشتی لوشان رودبار در جنوبی ترین قسمت استان گیلان قرار دارد و از طرفی دیگر به استان قزوین نیز نزدیک می باشد. این پل خشتی بر روی رودخانه شاهرود که یکی از شاخه های سفیدرود محسوب می شود، احداث گردیده است. پل خشتی لوشان رودبار که از سنگ، آجر، ساروج و ملات گل ساخته شده است و دارای یک طاق کوچک و دو طاق بزرگ می باشد، در زمان خسروخان پایه گذاری شده است. در حالت کلی طول و عرض این پل خشتی به ترتیب ۱۰۰ متر و ۷ متر می باشد. هر سال که مردم به استان گیلان مسافرت می کنند از پل خشتی لوشان نیز دیدن می کنند. حتی تور یک روزه گردشگری شما را به این دیار برای بازدید از پل خشتی رودبار می آورند.

پل خشتی لوشان رودبار از جاذبه های گردشگری در استان گیلان پل خشتی لوشان رودبار پل خشتی لوشان رودبار در استان گیلان

پل خشتی لوشان در استان گیلان

همچنین شما می توانید با اجاره ویلا در شمال از طریق سایت ویلا رابط چند روزی را در لوشان با آب و هوای دلپذیر و مطبوع سپری کنید. استان گیلان یکی از پرترددترین استان های ایران ایران ست که علاوه بر شهر های مختلف ایران از نقاط مختلف دنیا به این منطقه سفر می کنند و با اجاره ویلا شمال از نقاط مختلف آن دیدن می کنند. علاوه بر لذت بردن از جاذبه های گردشگری و چشم اندازهای طبیعی موجود در استان گیلان از محصولات اصلی آن زیتون و برنج های منحصر به فرد نیز استفاده می کنند. لوشان و روستاهای اطراف آن به خاطر داشتن هوای معتدل بیشتر مورد پسند مردم هستند و شما در کنار مردمان با صفا و خونگرم این دیار روزهای خوشی را سپری خواهید کرد. استان گیلان چهار فصل می باشد و خواهان هر فصلی از سال که باشید می توانید به اینجا بیایید و از زیبایی آن لذت ببرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید