بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 2, 1399

پناهگاه سنگی گیلارکش ، سرپناهی قدیمی در میان صخره های کوهستانی سیاهکل

پناهگاه سنگی گیلارکش سیاهکل در واقع یک حفره  با دهانه یک و نیم در دو متری، در دل یک صخره با ارتفاع ۱۷۸۰ متر است که در شمال روستای گیلارکش قرار دارد. این روستا در نزدیکی سیاهکل و در یک منطقه کوهستانی واقع شده است. در حال حاضر چوپانان منطقه از پناهگاه گیلار کش به عنوان سرپناه استفاده می­کنند.

پناهگاه سنگی گیلارکش ، سرپناهی قدیمی در میان صخره­های کوهستانی سیاهکل

هرچقدر درباره جاذبه­های شهرستان سیاهکل صحبت کنیم، باز هم مکانی دیگر باقی می­ماند، مانند پناهگاه سنگی گیلار کش. سیاهکل یکی از زیباترین و پرجاذبه­ترین مناطق شمال کشور به شمار می­رود که مکان­های گردشگری و باستانی بسیاری در دل روستاهای خود جای داده است. یکی از این جاذبه­ها که احتمالاً نام آن را کمتر شنیده­اید همین پناهگاه گیلار کش است که اکنون به عنوان سرپناه توسط چوپانان استفاده می­شود. این سرپناه کوچک با دهانه یک و نیم در دو متر، در نزدیکی رودخانه گیلارکش قرار دارد. اگر عاشق تفحص در طبیعت و پیدا کردن جاذبه­های ریز و درشت در میان دشت­ها و کوه­ها هستید می­توانید یک تور یک روز گردشگری در مراتع و کوهستان­های سیاهکل برای خود ترتیب دهید و به دنبال مکان­های قدیمی و مهجور مانده مانند پناهگاه سنگی گیلارکش بگردید.

چگونه پناهگاه گیلارکش را پیدا کنیم؟

حال که درباره این پناهگاه کمی صحبت شد، نوبت به این سؤال می­رسد که پناهگاه سنگی گیلارکش کجاست ؟ گیلار کش نام روستایی در ۳۷ کیلومتری سیاهکل است که در یک منطقه سرد و کوهستانی قرار دارد. این پناهگاه در جهت شمال روستا و روی یک صخره دیده می­شود. بلندی این صخره ۱۷۸۰ متر برآورد شده است. اگر می­خواهید پناهگاه سنگی گیلار کش را ببینید کافیست محل اقامت خود را در حوالی سیاهکل انتخاب کنید و سپس برای بازدید از این پناهگاه راهی روستای گیلار کش شوید. البته برای اجاره ویلا در شمال خصوصاً در منطقه پربازدیدی مانند سیاهکل ممکن است کمی با دردسر مواجه شوید که البته این مشکل نیز را حلی دارد. می­توانید از سیستم­های آنلاین اجاره ویلا مانند ویلا رابط استفاده کنید و پیش از سفر از محل اسکان خود مطمئن شوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید