بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 19, 1399

چشمه دمکش رودسر ، چشمه ای پر رمز و راز در روستای زیبای اوشیان

چشمه دمکش در گیلان یکی از جاذبه ­های بسیار دیدنی در دل طبیعت سبز چابکسر و روستای فکجور اوشیان است که با راز و رمزهای جالب خود، باعث کنجکاوی همه شده است.این چشمه دیدنی از پایین یک درخت می­جوشد و نکته جالب درباره آن وجود دارد؛ این چشمه در زمان­هایی خاص آب دارد و بعد خشک می­شود. اگر قصد سفر به رودسر را دارید حتماً از چشمه دمکش دیدن کنید.

چشمه دمکش رودسر، چشمه­ای پر رمز و راز در روستای زیبای اوشیان

استان­های شمالی ایران چشمه­ها و آبشارهای بسیاری را در دل طبیعت بکر و سرسبز خود جا داده­اند که هرکدام زیبایی­های منحصر به فردی دارند. یکی از این چشمه­های دیدنی، چشمه دمکش در گیلان است که یکی از جاذبه­های گردشگری روستای فکجور در منطقه اوشیان چابکسر به شمار می­رود. این چشمه از جهاتی شبیه به یک چشمه معمولی نیست و راز و رمزهایی دارد که هنوز هم برای اهل علم و هم برای محلی­ها، حل نشده باقی مانده است. اگر قصد سفر به گیلان را دارید می­توانید یک تور یک روزه گردشگری در منطقه چابکسر را در برنامه خود جای دهید و به این ترتیب سری هم به چشمه دمکش اوشیان بزنید.

چشمه دمکش چابکسر، چشمه­ای که از پایین یک درخت می­جوشد

شاید آن چه با عنوان راز چشمه دمکش بین مردم معروف شده است، جوشیدن این چشمه از پایین تنه یک درخت تنومند قدیمی باشد. البته مسئله عجیب­تری نیز درباره آن وجود دارد. این چشمه دیدنی تنها در زمان­هایی خاص آب دارد. ممکن است در برخی ساعات روز خشک باشد و در برخی ساعات رودخانه­ای جاری کند. حتی دیده شده برای چندین روز، بی­آب است. افرادی که در آن منطقه زندگی می­کنند دلیل اصلی این مسئله را نمی­دانند و به نظر می­رسد الگویی نیز برای پیدا کردن زمان­های پرآبی چشمه وجود ندارد. اما گفته می­شود قبل از جاری شدن آب از چشمه دمکش رودسر، دو نسیم خنک با فاصله زمانی کوتاه از هم در منطقه می­وزد. در واقع این اتفاق به محلی­ها اعلام می­کند که آب چشمه قرار است بالا بیاید. ناگفته نماند آب این چشمه نیز مانند بسیاری از چشمه ­های طبیعی، خاصیت درمانی دارد، از جمله این که گفته می­شود برای دفع سنگ کلیه مؤثر است.

پیشنهاد ما به شما این است که در سفر بعدی خود به گیلان حتماً سری نیز به چشمه دمکش فکجور رودسر که در طبیعت سرسبز و دیدنی اوشیان واقع شده است، بزنید. البته قبل از آن از طریق ویلا رابط یک ویلای مناسب در منطقه رودسر یا چابکسر رزرو نمایید تا با رسیدن به مقصد، دردسر یافتن ویلا شمال را نداشته باشید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید