بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
دی 3, 1398

چطور با اتوبوس راحت‌تر سفر کنیم؟

راهنمای سفر راحت با اتوبوس

اتوبوس در جاده

همیشه امکان سفر با هواپیما و قطار و ماشین شخصی وجود ندارد . از طرفی در مقصد تمامی شهرها قطار و هواپیما وجود ندارد و ممکن است شرایطی برای خرید بلیط و صرف هزینه زیاد نداشته باشیم. سفر با اتوبوس که از راه‌های سنتی مسافرت است و با دشواری هایی همراه است، اما با رعایت چند نکته ساده می‌شود سفر آسوده تری با اتوبوس داشت.

۱- خرید بلیط اتوبوس

اتوبوس مشکی در جاده

از آن زمانی که در گذشته حتما باید حضوری بلیط اتوبوس را تهیه می شد دیگر دوره، دوره تکنولوژی‌ست و از همانجایی که هستیم هم می‌توانیم بلیط اتوبوس را با چند کلیک از یک سایت معتبر خریداری نمود یک سفر راحت به اتوبوس را با خواندن ادامه مقاله زیر سپری نمود. سرویس اتوبوس چند شرکت به تازگی راه افتاده و حالا علاوه بر رزرو آنلاین هتل ، ویلا و خرید اینترنتی بلیط هواپیما می‌توان بلیط اتوبوس را هم خریداری کرد.

برای سفرهایی که مدت زیادی زمان صرف نمی‌شود شاید بتوان با اتوبوس‌های معمولی سفر کرد، اما برای مسافت‌های طولانی بهتر است سراغ اتوبوس‌های وی ای پی برویم.

۲-سفر سبک کنید

این مورد هم به لوازم همراتان در مسافرت برمی‌گردد و هم به لباس‌هایی که پوشیده اید. اگر کیف دستی‌مان بزرگ باشد مجبوریم آن را در قسمت بار بگذاریم و ممکن است تا رسیدن به آن دسترسی نداشته باشیم. بهتر است کیف یا ساکی کوچک همراهمان باشد و وسایل ضروری را در آن قرار دهیم.

در سفر با اتوبوس مناسب تر است لباس‌هایمان راحت باشد و لباس‌های نا مناسب به تنمان نباشد. کفش‌های پاشنه‌دار یا بنددار ممکن است در اتوبوس آزاد دهنده باشد. اگر کفش راحتی که گردش هوای مناسبی داشته باشید بسیار عالی است.

۳-اسباب راحتی

اگر هوای اتوبوس مناسب نیست و سرد می باشد ، در این موقع یک پتوی مسافرتی می‌تواند از سرما می‌دهد. صندلی اغلب اتوبوس‌ها ممکن است کمردرد، سردرد یا گردن‌درد برایتان به همراه داشته باشد. داشتن بالشت‌ و دورگردنی‌های بادی می‌تواند از درد را کاهش دهد و از این مورد جلوگیری کند.

اگر سر و صدای داخل اتوبوس برایتان آزار دهنده است از گوشی می توانید استفاده کنید تا از سر و صدا هم در امان بمانید.

۴-اسباب سرگرمی در اتوبوس

اگر سفر با اتوبوس برایتان خیلی خسته‌کننده است. در شب که سفر کنید از مناظر بیرون هم بی بهره اید پس بهتر است فکری به حال سرگرمی خود هم بکنید اگر هم صحبت خوبی نداشته باشید مقداری شرایط دردناک تر خواهد شد. برای اینطور مواقع  بهتر است اسباب سرگرمی همراه داشته باشیم تا زمان زودتر بگذرد. روی گوشی‌تان موزیک خوب به قدر کافی داشته باشید، بازی و کتاب جذاب هم سرگرم‌کننده است.

این روز ها می توان از زمان به بهترین نحو ممکن استفاده نمود با گوش دادن به پادکست‌ پیشنها ویلارابط به شما برای گوش دادن به پادکشت بی پلاس علی بندری است. پادکست‌ آهنگ سفر و رادیو جوان از پادکست‌های خوب در زمینه سفرند که می‌شود آنها را از اپ‌های پادکست مانند ناملیک دانلود کرد.

۵-خوراکی

معمولا در همه اتوبوس‌ها، حتی معمولی‌ترین‌شان، بسته خوراکی به مسافران داده می‌شود. اما ممکن است خوراکی‌های اتوبوس را دوست نداشته باشیم یا زود تمام‌شان کنیم، بنابراین بهتر است خوراکی‌ اضافه مثل میوه و آجیل و لقمه‌های کوچک همراه‌مان باشد.

کدام اتوبوس برای سفر بهترند؟

دیگر از آن زمانی که برای سفر با اتوبوس فقط یک حق انتخاب داشتیم گذشته. این روزها اتوبوس‌های سفری انواع و اقسام مختلف دارند و برای کسی که بخواهد با آن سفر کند، دایره انتخاب‌ها زیاد است. البته انتخاب تا حدی زیادی بستگی به هزینه‌ای که می‌خواهیم کنیم، دارد.

اتوبوس‌های معمولی: این اتوبوس‌ها شلوغ‌تر از اتوبوس‌های vip هستند. بین ۳۸ تا ۵۰ صندلی دارند. صندلی‌هایشان با یک اهرم کمی به عقب خم می‌شود و معمولا دو تلویزیون، یکی در جلوی اتوبوس و یکی در وسط دارند.

اتوبوس‌های معمولی به دلیل سیستم قدیمی موتورشان، معمولا پرسروصدا هستند. این نوع اتوبوس‌ها بیشتر برای طی مسافت‌های کوتاه برای مثال ۳ تا ۵ ساعت مناسبند.

اتوبوس‌های VIP : این اتوبوس‌ها ۲۵ صندلی دارند و فاصله بین آنها هم معمولا زیاد است. صندلی‌های این اتوبوس‌ها دو نوع است: نیمه‌تخت‌شو و تخت‌شو. به همین دلیل هم محبوبیت آنها بیشتر است. سیستم صوتی و تصویری در جلوی صندلی هر شخص قرار دارد و هروقت دلمان خواست خودمان می‌توانیم آن را روشن و خاموش کنیم. vip ها راحت‌ترند، هرچند بلیط‌شان هم کمی گران‌تر است.

دسته بندی: اطلاعات سفر
اشتراک گذاری

پاسخ دهید