بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 16, 1399

کاخ ناهارخوران رودسر، میراث دوران حکومت رضاخان در استان گیلان

کاخ ناهارخوران یکی از کاخ­های تشریفاتی رضاخان در رودسر است که او مدت زمان کوتاهی را در آن اقامت داشته است. این کاخ در دل شهر رودسر و کنار بنای فرمانداری، قرار دارد. کاخ رضاخان (ناهارخوران) ساختمانی دو طبقه با نمایی سیمانی و سقف شیروانی است که بازدید از آن برای مسافرانی که به آثار فرهنگی و تاریخی نیز علاقه دارند، خالی از لطف نیست.

کاخ ناهارخوران رودسر-کاخ رضاخان (ناهارخوران)-کاخ رضاخان رودسر کاخ ناهارخوران (۲)

کاخ ناهارخوران رودسر، میراث دوران حکومت رضاخان در استان گیلان

رودسر یکی از شهرستان­های زیبای استان گیلان به شمار می­شود که مانند تمام شهرهای شمالی، آب و هوایی خوش و طبیعتی بی­نظیر دارد. اغلب مسافرانی که به رودسر سفر می­کنند، آن را به خاطر جاذبه­های طبیعی و سواحل زیبایش انتخاب می­کنند. اما حقیقت این است که جاذبه­های این شهر به همین موارد محدود نمی­شوند. در رودسر بناها و ساختمان­های قدیمی بسیاری وجود دارند که همگی میراث فرهنگی این کشور هستند. یکی از این بناها، کاخ ناهارخوران نام دارد که از دوران پهلوی باقی مانده است. این کاخ در واقع کاخ اختصاصی رضاخان در رودسر بوده است و هنوز زیبا و دیدنی است. اگر دوست دارید در کنار لذت بردن از طبیعت بکر شمال، سری نیز به تاریخ و میراث باقی مانده آن بزنید، پیشنهاد می­کنیم بازدید از رودسر و کاخ رضاخان (ناهارخوران) را از دست ندهید.

کاخ ناهارخوران رودسر-کاخ رضاخان (ناهارخوران)-کاخ رضاخان رودسر کاخ ناهارخوران (۱)

کاخ ناهارخوران، کاخ تشریفاتی رضاخان در دل شهرستان رودسر

کاخ رضاخان رودسر که به ناهارخوران مشهور است و سال­­ها پیش به ثبت ملی رسیده، در خیابان شهدا این شهر و در محوطه پارک واقع شده است. این کاخ یک بنای دو طبقه با سقف شیروانی در جوار ساختمان فرمانداری است و نمای بیرونی آن تنها با سیمان تزئین شده است. اگر از داخل کاخ دیدن کنید می­بینید که گچ­بری­های درون کاخ نیز چندان مجلل نیستند. در واقع کاخ ناهارخوران رودسر تنها زمانی کوتاه محل اقامت رضاخان بوده است و به همین دلیل می­توان گفت یک کاخ تشریفاتی است. این کاخ در دل یک باغ سرسبز بنا شده است که امروزه این باغ به نیروهای سپاه رودسر تعلق دارد.

اگر قصد سفر به گیلان را دارید، به شما پیشنهاد می­کنیم این بار سری هم به کاخ ناهارخوران بزنید که در دل رودسر قرار دارد اما مسافران به راحتی از کنار آن می­گذرند. البته از آن­جایی که پیدا کردن و اجاره ویلا در شمال خصوصاً شهرهای پربازدید، کار آسانی نیست، بهتر است پیش از سفر به کمک ویلا رابط محل اسکان مناسبی برای خود رزرو کنید تا حین سفر زمان کافی برای لااقل یک تور یک روزه گردشگری در رودسر داشته باشید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید