بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
بهمن 8, 1399

کاروانسرای تی تی سیاهکل ، عمارت سنگی دیدنی ، یادگار رازآلود دوران صفوی

کاروانسرای تی تی یکی از چندین و چند جاذبه تاریخی و جذاب استان گیلان است که در مسیر سیاهکل به دیلمان قرار دارد. در گویش گیلکی به شکوفه تی تی گفته می­شود و عبارت کاروانسرای تیتی به معنی کاروانسرای شکوفه است. این عمارت سنگی بزرگ و زیبا تاریخ دوران صفوی را به یادگار دارد و امروزه یکی از مکان­های گردشگری مهم سیاهکل به شمار می­رود.

تی تی کاروانسرا-کاروانسراسیاهکل-کاروان سرای تی تی در بالارود-کاروانسرای تی تی کجاست-کاروانسرای سنگی تی ۱) (۳)

کاروانسرای تیتی سیاهکل ، عمارت سنگی دیدنی ، یادگار رازآلود دوران صفوی

کاروانسراها یکی از جاذبه­های گردشگری جذابی هستند که هر کدام به دوره­های خاصی از تاریخ تعلق دارند. یکی از این کاروانسراهای دیدنی و تاریخی، کاروان سرای تی تی در روستای بالارود سیاهکل است. به گفته بسیاری از کارشناسان زمان ساخت این کاروانسرا به دوران صفوی بر می­گردد اما برخی نیز معتقدند این بنا یادگار حکومت قبل از صفوی، یعنی تیموریان است. در هر صورت مهم این است که بازدید از کاروانسرای سنگی تی تی می­تواند شما را به دوره­های از تاریخ ببرد که شاید هیچ تصوری از آن نداشته باشید. شاید این را بتوان نوعی سفر در زمان و معجزه آثار تاریخی و قدیمی دانست. جالب است بدانید تی تی در زبان گیلکی به معنای شکوفه است.

تی تی کاروانسرا-کاروانسراسیاهکل-کاروان سرای تی تی در بالارود-کاروانسرای تی تی کجاست-کاروانسرای سنگی تی ۱) (۳)

کاروانسرای تی تی کجاست و چقدر از سیاهکل فاصله دارد؟

همانطور که گفتیم تی تی کاروانسرا یکی از جاذبه­های استان گیلان و شهرستان سیاهکل به حساب می­آید. پیدا کردن آدرس کاروانسرای تی تی کار چندان سختی نیست. کافیست مقصد اولیه خود را سیاهکل قرار دهید و سپس در مسیر سیاهکل به دیلمان حرکت کنید. این کاروانسرا در کیلومتر ده این جاده و در بین یک دوراهی میان دو رود است، یکی رود باباکوه و دیگری شیم رود. البته از اهالی نیز می­توانید برای پیدا کردن این مکان دیدن کمک بگیرید زیرا هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از کاروانسرای تی تی راهی سیاهکل می­شوند.

تی تی کاروانسرا-کاروانسراسیاهکل-کاروان سرای تی تی در بالارود-کاروانسرای تی تی کجاست-کاروانسرای سنگی تی ۱) (۲)

فراموش نکنید که منطقه سیاهکل گیلان، میزبان گردشگران بسیاری است و به همین دلیل پیدا کردن ویلا شمال مناسب و دلخواه در این منطقه کار ساده­ای نیست. بهتر است قبل از حرکت، به کمک سامانه­های آنلاین رزرو ویلا و سوئیت مانند ویلا رابط، محل اسکان مورد نظر خود را بیابید تا برای اجاره ویلا در شمال با مشکل روبرو نشوید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید