بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 1, 1399

کاروانسرای لات رشت، یک رستوران سنتی در دل یک بنایی تاریخی و فرهنگی

کاروانسرای لات رشت یکی از ده­ها بنای تاریخی خطه گیلان است که امروزه به صورت مرمت شده، به عنوان یک رستوران سنتی به کار گرفته می­شود. این بنا یک حیاط بزرگ با هجره ­هایی دور تا دور آن است که از لحاظ زیبایی و جذابیت، کمتر از جاذبه­های طبیعی مانند جنگل­های استان گیلان یا سواحل دریا نیست. این کاروانسرا در ۳۵ کیلومتری رشت و نزدیک امامزاده هاشم قرار دارد.

کاروانسرای لات در رشت-کاروانسرای لات شهر رشت-کاروانسرای لات رشت کجاست- کاروانسرای لات کجاست-کاروانسرای لات گیلان-کاروانسرای (۱)

کاروانسرای لات رشت، یک رستوران سنتی در دل یک بنایی تاریخی و فرهنگی

رشت یکی از شهرهای استان گیلان است که نه تنها طبیعت و مناظری زیبا دارد بلکه از لحاظ فرهنگ و تاریخ نیز بسیار غنی است. یکی از جاذبه­های فرهنگی این خطه، کاروانسرای لات رشت یا همان کاروانسرای لات گیلان است که قدمت آن به سال ۱۲۴۶ باز می­گردد. این بنا با یک حیاط وسیع و اتاق­هایی در اطراف آن، اکنون به یک رستوران سنتی زیبا تبدیل شده است و با بازدید از آن می­توانید از صرف یک وعده غذایی شمالی در کاروانسرایی تاریخی و جذاب لذت ببرید. بدون شک تماشای این بنای تاریخی مرمت شده، یعنی کاروانسرای لات ، برای هر ایرانی جالب خواهد بود.

کاروانسرای لات در رشت-کاروانسرای لات شهر رشت-کاروانسرای لات رشت کجاست- کاروانسرای لات کجاست-کاروانسرای لات گیلان-کاروانسرای (۲)

کاروانسرای لات رشت کجاست؟

اگر نمی­دانید محل دقیق کاروانسرای لات کجاست و می­خواهید از آن بازدید کنیم، باید بگوییم داخل شهر رشت نباید به دنبال آن باشید. این کاروانسرا در ۳۵ کیلومتری شهر رشت (از سمت جاده رشت-قزوین) و در نزدیکی امامزاده هاشم قرار دارد و به همین دلیل به آن کاروانسرای امامزاده هاشم نیز گفته می­شود. بدون شک یافتن یک کاروانسرای بزرگ در نزدیکی یک امامزاده مشهور، برای شما کار چندان سختی نخواهد بود.

برای سفر به رشت و بازدید از بناهای تاریخی منحصر به فردی مانند کاروانسرای لات شهر رشت، تنها به یک تصمیم قاطع و رزرو محل اسکان نیاز دارید و پس از آن می­توانید بدون هیچ دغدغه­ای دل به جاده بسپارید. برای اجاره ویلا در شمال، سایت ویلا رابط می­تواند انتخاب خوبی باشد، زیرا به وسیله آن قادر هستید در کمترین زمان به بررسی و اجاره ویلاهای مختلف در مناطق گوناگون برای مثال اجاره ویلا در رشت یا اجاره ویلا در کلاردشت و … بپردازید و بهترین را انتخاب کنید. به این ترتیب با رسیدن به مقصد می­توانید بدون دلهره برای یافتن ویلا، برای صرف اولین ناهار سفر خود به لات رشت سر بزنید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید