بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آبان 28, 1400

کانکس ویلایی ، خانه ای پیش ساخته با قابلیت جابجایی

کانکس ویلایی بسیاری از صاحبان ملک های یلاقی، بخصوص در اطراف کلان شهر ها مانند تهران خواستار آن هستند که یک ویلا یا ملک کوچکی در باغ خود برای سپری کردن ایام آخر هفته و تعطیلات چند روزه داشته باشند. از طرفی کمبود زمان کافی برای ساخت و ساز به دلیل مشغله کاری و یا مناسب نبودن شرایط برای احداث بنا باعث گردیده این افراد از داشتن یک ویلا در ملک خود صرف نظر کرده و همواره با نداشتن یک سرپناه در ملک خود مشکل دارند چرا که در هر شرایطی می بایست با تاریکی هوا به خانه خود در شهر بازگشته که گاها مستلزم تحمل ترافیک سنگین جاده ها در بعد از ظهر روزهای تعطیل می گردد. حال آنکه کانکس ویلایی گزینه ای است که تمامی مشکلات این دسته از مالکان در باغ شهر ها را بخوبی رفع می کند که در ادامه مطلب به تشریح جزئیات، مزایا و معایب آنها خواهیم پرداخت.

کانکس ویلایی پیش ساخته ۲حال کانکس ویلایی چیست و چه مزایایی دارد که می توان از آن به عنوان یک خانه باغ استفاده کرد؟ در واقع کلمه کانکس بطور عموم در ایران به سازه های پیش ساخته که عموما از مثالح سبک ساخته و قابلیت جابجایی دارند اطلاق می گردد که در ابعاد مختلف برای کاربرد های متفاوتی از جمله نگهبانی ، فروشگاهی، اتاق جلسات پروژه و … مورد استفاده قرار میگیرند و نوع کانکس ویلایی آنها در واقع یک کلبه لوکس با امکانات رفاهی بوده که به عنوان خانه کوچکی که قابلیت جابجایی داشته مورد استفاده قرار میگیرد. حال چگونه این سازه ها مشکلات کسانی که امکان ساخت بنا را ندارند حل میکند؟ در واقع از آنجایی که این سازه ها قابلیت جابجایی داشته ( البته برخی از کانکس های ویلایی که ابعاد خیلی بزرگی دارند نیازمند دمونتاژ و حمل بصورت چند تکه بوده) می توان آنها را در محل کارخانه مطابق نیاز های خود درخواست و پس از به اتمام رسیدن ساخت آنها که معمولا کمتر از یک ماه زمان نیاز دارد به یکباره از کارخانه تولید کننده به داخل باغ خود منتقل کرده و صاحب خانه باغ و یلای خود شویم.

ویژگی های کانکس ویلایی


از آنجایی که این نوع بنا ها در کشور ما جز سازه های جدید محسوب می شود شاید بسیاری اطلاعات کافی در مورد ویژگی های آنها نداشته باشند، از این رو برخی از مهمترین ویژگی های آنها را در اینجا برسی خواهیم کرد. در ابتدا باید گفت که همین قابلیت جابجایی در کانکس ویلایی از جمله مهمترین ویژگی های آنهاست چرا که می توان بارها آن را در ملک خود جابجا کرده تا به بهترین جایگذاری رسیده و حتی در فصول مختلف با توجه به شدت نور خورشید جای آن را در باغ تغییر دهیم. از آن گذشته زمانی که شما صاحب یک ویلای پیش ساخته هستید می توانید اگر باغ خود را واگذار و ملک دیگری خریدید آن را به ملک جدید خود انتقال داده و به سرعت ویلای خود را در باغ جدید داشته باشید یا حتی اگر سالها بعد زمان و بودجه کافی برای ساخت و ساز یک ویلا با مصالح بنایی را پیدا کردید می توانید کانکس ویلایی خود را بصورت دست دوم فروخته و یا به شخص دیگری واگذارکنید.

از دیگر ویژگی های مهم در این نوع سازها مقومت بسیار بالای آنها در برابر زمین لرزه بوده چرا که استراکچر این سازه ها از مصالح بسیار مقاوم و بصورت یکپارچه بوده و عمده مصالح بکار رفته در ویلای پیش ساخته دارای وزن بسیار کم و مقاومت بسیار بالا بوده که این باعث می گردد تا سازه در برابر زلزله با هر شدتی کاملا مقاوم و ایمن باشد. این امر برای ما که در کشوری زلزله خیز زندگی میکنیم بسیار نکته مهمی بوده و در هنگامی که امکان پس لرزه یا زلزله وجود دارد، صاحبان کانکس ویلایی می توانند با خیالی سوده شب را در سازه خود سپری کنند.

چطور کانکس ویلایی تهیه کنیم

برای تهیه این نوع سازه و انتقال آن به ملک خود شاید نیاز باشد از یک کارشناس کمک و مشاوره بگیرید چرا که نکاتی مانند عرض ملک، مسیر و… نیازمند عرض یابی است و برخی از کوچه باغ ها به دلیل عرض کم و یا کوهستانی بودن آنها اجازه انتقال سازه را به شما نمیدهند و این نکته ای است که کارشناس مربوطه می بایست مورد ارزیابی قرار دهد. اما بطور کل اگر امکان انتقال آن را نداشته باشید نیز جای نگرانی وجود ندارد و خبر خوب این است که این سازه ها امکان ساخت در محل را نیز داشته و سازندگان آن می توانند بنا را در محل ملک شما احداث نموده و دیگر نیازی به جابجایی کانکس ویلایی نداشته باشید. اما این نکته را می بایست مدنظر داشته باشید که در هنگامی که سازه در ملک شما به دلیل مناسب نبودن مسیر ساخته می شود، به همین ترتیب شما اگر در زمانی قصد جابجایی آن از ملک خود به مکانی دیگر را داشته باشید، با مشکل موافع مسیر روبرو خواهید بود و می بایست سازه جهت انتقال دمونتاژ گردیده و در محل جدید مجددا بنا شود. در واقع در این حالت امکان جابجایی یکپارچه سازه را نخواهید داشت.امکانات کانکس ویلایی
از آنجایی که این سازه ها جهت سکونت طراحی  و ساخته می شوند دارای بخش های یک خانه کامل نظیر پذیرایی ، اتاق خواب ، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مجهز می باشند اما ابعاد این بخش ها، تجهیزات و تعداد اتاق های خواب آنها کاملا بستگی به نظر شما و ابعادی که برای آن در نظر گرفته اید داشته و این موارد کاملا سفارشی در کانکس ویلایی طراحی می شود. از این رو اگر چه محدودیت هایی در ابعاد وجود دارد اما برای این محدودیت ها نیز راهکارهایی ارائه می گردد و خریداران این سازه ها کاملا آزاد هستن تا نظر شخصی و سلیقه خود را در کار اعمال نموده و سازه ای متناسب با فضای و بودجه خود تهیه کنند.

دسته بندی: رپورتاژ آگهی
اشتراک گذاری

پاسخ دهید