بازیابی رمز عبور

نتایج جستجوی شما
آذر 30, 1399

کلیسای ارامنه رشت با ارزشی تاریخی، یکی از آثار ملی ثبت شده گیلان

کلیسای ارامنه رشت یکی از زیباترین و دیدنی­ترین جاذبه­های فرهنگی و تاریخی استان گیلان به شمار می­رود که در سال ۱۳۸۶ به ثبت ملی نیز رسیده است. این کلیسا قدمتی مربوط به اواخر دوران صفوی دارد و در خیابان سعدی رشت واقع شده است. می­توانید در کنار لذت بردن از طبیعت سبز و سواحل زیبای شمال، از این آثار زیبا و ارزشمند نیز دیدن نمایید.

کلیسای ارامنه رشت با ارزشی تاریخی، یکی از آثار ملی ثبت شده گیلان

کلیساها همیشه یکی از زیباترین و جذاب­ترین مکان­ها برای بازدید هستند. خصوصاً کلیساهایی که قدمت طولانی دارند، با بافت قدیمی و ویژه­ی خود، چشم هر بیننده­ای را خیره می­سازند. در بسیاری از شهرها و شهرستان­های کشور کلیساهای دیدنی زیادی وجود دارند و شهرهای شمالی نیز از این دسته جدا نیستند. کلیسای ارامنه رشت، کلیسایی باشکوه و زیبا است که به گفته مورخان در اوایل دوران قاجار و به عبارتی اواخر دوره صفویه ساخته شده و نمای معنوی و در عین حال تاریخی این کلیسا آن را به یک جاذبه فرهنگی پرطرفدار در استان گیلان تبدیل کرده است. لازم به ذکر است کلیسا ارامنه رشت در سال ۱۳۸۶ به عنوان یک اثر ملی به ثبت رسید.

کلیسا ارامنه رشت-آدرس کلیسای ارامنه در رشت-کلیسای ارامنه رشت کجاست-کلیسای ارامنه در رشت

کلیسای ارامنه کجاست؟

اگر می­خواهید به گیلان سفر کنید و علاوه بر گردش در طبیعت، سری نیز به آثار تاریخی و فرهنگی این استان بزنید، می­توانید آدرس کلیسای ارامنه در رشت را از محلی­ها جستجو کنید. البته ما به شما به طور دقیق می­گوییم که این کلیسا در شهر رشت و در خیابان سعدی واقع شده است و پیدا کردن آن کار چندان سختی نخواهد بود.

البته این منطقه علاوه بر کلیسای ارامنه رشت، مکان­های دیدنی و کمتر دیده شده بسیاری دارد. پیشنهاد می­کنیم در سفر بعدی خود به شمال کشور، محل اسکان خود را در رشت انتخاب کنید تا بتوانید از تمام این جاذبه­ها دیدن نمایید. ویلا رابط به شما کمک می­کند به راحتی ویلایی مناسب در این شهر پیدا کنید. می­توانید از حراجی اجاره ویلا این سایت نیز برای صرف هزینه­ای کمتر جهت اجاره ویلا در شمال بهره ببرید.

دسته بندی: گردشگری
اشتراک گذاری

پاسخ دهید